Andre Briant – Mladé rostliny  

Školky Charlese Brianta byly založeny v Angers ve Francii v roce 1933. Progresivně expandovaly a to zejména v 60. letech. V tomto období, kdy převzal firmu André Briant, byla školka klasickou školkou, pokrývala 4 ha a zaměstnávala kolem 10 lidí.

V roce 1965 se André Briant rozhodl specializovat školku na množení. Společnost se rychle rozšiřovala a zakoupila nové plochy půdy, jako jsou například ty v Tiercé(dnešní produkce prostokořenných výpěstků).

Od roku 1983 se školka výrazně rozvíjela díky množství pěstěných varietinovacímexportu. Společnost byla už v té době známým lídrem na trhu mladých rostlin ve Francii a stávala se i jedním z evropských lídrů.

V roce 1998 byla vybudována mikro-propagační laboratoř, která zaručuje dodávání homogenníchsérií rostlin.

Rostliny jako Syringa, Rhododendron, Lavandula nebo Choisya jsou díky tomu dobře rozvětvené a to již od báze rostlin. Během sezóny 2009-2010 laboratoř vyprodukovala přes 1,25 miliardy rostlink dalšímu pěstění.

Školka používá všechny způsoby množení rostlin: řízkování, štěpení i mikro-propagaci, stejně jako generativní množení (semenáčky). Produkce semenáčků je ve školce také dobře známou a plně zvládnutou technikou. Tímto způsobem se pěstuje kolem 150 druhů a variet stromů a keřů, které jsou ceněny pro svou kvalitupřísné třídění

Adresa: CS 10015 - 15 LD La Bouvinerie - 49180 St Barthélémy d'Anjou - Cedex - France 

E-Mail
Anruf
Karte
Infos