Andre Briant - młode rośliny

 

Szkółki Charles Briant zostały założone w 1933 roku w Angers we Francji, rozwijane stopniowo, głównie w latach 60-tych. W tym okresie André Briant przejął szkółkę, która w tym czasie była główną, obejmującą 4 hektary i zatrudniającą około 10 osób.
W 1965 roku André Briant postanowił wyspecjalizować się w rozmnażaniu roślin. Firma stopniowo rozwijała się i kupowała nowe obszary ziemi, takie jak, np. w Tiercé (produkcja roślin z odkrytym korzeniem).
Od 1983 r. ABJP zwiększyła swój rozwój dzięki różnorodności roślin, innowacjom i eksportowi. Firma była już uznanym liderem na rynku młodych roślin we Francji i też w tym czasie stała się również jednym z europejskich liderów.


W 1998 r. Utworzono laboratorium mikrorozmnażania gwarantujące jednorodne partie roślin.
Rośliny, takie jak Syringa, Rhododendron, Lavandula lub Choisya są zatem dobrze rozgałęzione, szczególnie od podstawy. W sezonie 2009/2010 laboratorium dostarczyło ponad 1,250 milionów roślin do szczepienia.


Firma stosuje wszystkie metody rozmnażania roślin:  szczepienie, mikrorozmnażanie, a także sadzonki. Produkcja sadzonek jest również dobrze znaną i w pełni opanowaną techniką w szkółce. Uprawia się około 150 gatunków i odmian drzew, oraz krzewów, które są cenione ze względu na kontrolowany system produkcji i wysoką jakość.  

Adres: CS 10015 - 15 LD La Bouvinerie - 49180 St Barthélémy d'Anjou - Cedex - France E-Mail
Anruf
Karte
Infos